Ens kesäksi uutta kivaa:
Pari DTW:eetä (kiinakopio PTW)
Eka piti ostaa vaan yksi kokeeksi, mut sitten kaipasin RASseleita, ja vaihtosylkkää, ja lippaita, joten tilasin toisenkin.

Paljonhan näissä on vielä hommaa, ennenkuin pelikelpoisia ovat, mutta jos ennen kesää sais valmiiksi.
Lyhkösempi tulee CQB-peleihin, 1.2J sylkkä, paranneltu vakiohoppi ja piippu. Rataslaatikon ja moottorin fiksaan itse. Ja jos mahdollista, niin kolvaamalla 3-bursti. Ja C-Moree aattelin punapisteeksi.
Pitempi on metsäpeleihin, 1.6J, STTS MDD-hoppi, Celsius CTW – Reformation Barrel II 6.00mm piippu. Ja Vanaraksen ulkopiippu, ku vakioon ei mahdu "täyspaksut". Etupää vaihtuu, ja rataslaatikon ja moottorin fiksit teetän "aliurakoitsijalla". Joku kiva BUIS-takatahtäin, ja ACOG, ilman suurennosta.
11.1v 2400mAh akulla pyörittelen, ja tutkitaan mahdollisuutta johonkin toiseen perään. Joku, johon mahtuu kunnon akku, ja vakio mosfetti, ilman kahtia katkomista.

Roippeet alkaa oleen kasassa.

STTS-hoppi, "parhautta" .