PIMS Ry Keskustelufoorumi
Yleinen keskustelu => Pelit ja tapahtumat => Aiheen aloitti: Nran - 20 Heinäkuu, 2015, 17:02:44
-
Jälleen pukkaa mahdollisuutta viikkopeleihin, tämän viikon Torstaina. Invaasioon menijät, nyt on esimerkiksi hyvä sauma ottaa viimehetken testit setille.
Paikkana Lempäälän Jättömaa. HUOM! Pelien aikataulu normaalia myöhempi, aloitetaan klo 16:00 ja pelataan noin klo 19:30 asti. Tämänkin jälkeen saa luonnollisesti pelata, kunhan paikalla on joku Pirkanmaasoft ry:n täysi-ikäinen jäsen joka ottaa pelien vetovastuun.
Vastaa tähän ketjuun taikka laita yksityisviestiä jos olet tai olette tulossa, pidetään pelit jos halukkaita ilmaantuu keskiviikkoon mennessä yli kymmenen.
Pelaajia tällä hetkellä: 17. Pelit pidetään, nähää Torstaina neljältä. Ilmoitelkaa silti toki jos olette tulossa tai perutte.
-
Näillä näkymin 3 tulossa.
-
Eipä töistä lomaillessa parempaa ohjelmaa tuolle päivälle keksi.
+1
-
Näillä näkymin mukana!
-
Mukana luultavasti
+1
-
Tulossa jos sääennuste ei muutu.
-
Tulos +1
-
säävarauksella mukana
-
Täältä tulossa kaksi säävarauksella!
-
Täältä +2
-
Täältä +2
-
Pelit pidetään, nähään Torstaina. Älkää antako pienen sateen mahdollisuuden tai pikkaisten sadekuurojen hämätä.
-
Oon tulossa, mut voisko joku kertoo kuinka lujaa ase saa lähtee ja oisko joku tulos Kangasalan suunnalta
-
Pelialueen tehorajat löydät pelialueen omalta sivulta, eli täältä (http://pirkanmaasoft.info/forum/index.php/topic,1163.0.html).
-
No, olisko kukaan kangasalan ohi ajamassa
-
Säävarauksella jälleen tulossa paikalle.
-
Mites millo paikalle saa saapua. Alkaako pelit heti 1600.
-
Pyritään aloittamaan briiffillä neljältä. Toki paikalle saa saapua aikaisemmin, tai luonnollisesti myös briiffin jälkeen.
-
Mun täytyy valitettavasti perua tuloni...
-
Tulossa ollaan todennäköisesti. Jos jollakulla on Maruzenin Type96:n sopiva hoppikumi ylimääräisenä niin nappaappa messiin. Itse liikkeellä hopeisella Hondalla, nappaa hihasta jos omaat moisen gummiloisen. En hirveitä viitsi maksaa, PDI kun tulossa tilalle mutta saisi edes jotain hoppia... :D
-
Täältä 1 taistelija tulossa
-
Meidän kahden porukka ei ole tulossa koska sadetta luvataan D:
-
Jos ihmettelette että tullakko vai eikö tulla, pelit pidetään ihan normaalisti. Pieni kastuminen tekee vaan ihan hyvää.
Nähään kohta.
-
Hyvät pelit vajaan parinkymmenen pelaajan voimin ja oli ilo huomata että porukka ei
pientä isoa kastumista pelännyt. Nyt oli asenne kohdallaan, hyvä!
-
Oli kieltämättä ainakin itselläni tosi hauskaa vaikka sade vähän yrittikin vaikeuttaa pelaamista. Nyt pitäisi vaan keksiä ESS:in sankalaseille jotain hyvää huurteenestoa. :)
-
Cat crap, tai litkuja sukellusliikkeistä.
-
En ole Cat Crap:ia kokeillut, mutta sikäli mikäli huomenna on vastaavanlainen keli (todennäköisesti on), niin mietin olisikohan mahdollista kokeilla pientä määrää oheista ainetta tai jotain vastaavaa? Itse joskus kokeilin King arms:in tököttiä ja sillä ei saanut kuin tahroja linsseihin.
Jos mahdollista niin hieno homma, mutta jossei onnaa niin ei sekään maailmaa kaada.