PIMS Ry Keskustelufoorumi
Yleinen keskustelu => Pelit ja tapahtumat => Aiheen aloitti: Nran - 03 Maaliskuu, 2015, 12:42:07
-
Viimeviikonloppu meni sairastellessa ja ensisunnuntaille on menoa, joten löytyisikö peliseuraa nyt tulevalle lauantaille? Paikkana Lempäälän Jättömaa
TAI Ylöjärven Tappimaa. Bonuksena, jo meillä kerran vieraillut Japanin vieras piti touhuistamme senverran kovasti että saattaa olla tulossa vielä pelaamaan ennen kotiinsa paluuta.
Vastaa tähän ketjuun taikka laita yksityisviestiä jos olet tai olette tulossa, pidetään pelit jos halukkaita ilmaantuu yli kymmenen. Kerro myös kummassa haluaisit(tte) pelata, Jättömaalla vai Tappimaalla, nyt saa enemmistö valita!
Pelaajia tällä hetkellä: 14
Ääniä Tappimaalle 5
Ääniä Jättömaalle 9
-
2 ilmoittautuu ja äänestetään lempäälää.
-
Täältä tulossa ainakin yksi, mahdollisesti toinen. Yksi ääni tappimaalle ainakin.
-
Pelit pidetään Lauantaina, paikkana äänestyksen voittanut Jättömaa Lempäälässä, aikataulu normaali 12:00->. Sääntöinä normaalit Pirkanmaasoft ry:n pelisäännöt. Japanin vieras ei päässyt tulemaan. Jos haluatte kokeilla jotain erikoisempia pienelle porukalle sopivia pelimuotoja, funtsikaa etukäteen, nyt se onnistuu.
Paikalle saa ilmestyä vapaasti jos siltä alkaa tuntumaan, tietty olisi kätsyä jos ilmoittaisitte niin saisin käsitystä pelaajamäärästä.
-
Kiitos osallistujille, saatiin aikaiseksi hyvät pelit. Pari-deathmatch (otetaan parit ja pudotetaan kaikki muut parit pois) oli erittäin hyvä, toi pitää ottaa pienempien porukoiden peleihin vakiosettiin.
-
Kylhän tuo deatmatch ihan mrni mutta alueelle ei yhtään kyllä enempää olisi mahtunutkaan tuota deatmatchii varten. Alle kahdellakymmenellähän voisi toki testata kaikki vastaan kaikkin?